ŠKOLENÍ K ZÍSKÁNÍ CERFIKÁTU ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI PRO PRÁCE VE VÝŠKÁCH

Školení k získání certifikátu odborné způsobilosti pro práci ve výškách Od roku 2000 jsem instruktor pro práce ve výškých a na základě tohoto oprávnění, dlouholeté praxe s pracemi ve výškách a na základě získání oprávnění dle živnostenského zákona vydávám certifikáty pro práci ve výškách.

K získání certifikátu je potřebné vždy absolvovat školení. Tyto certifikáty mají platnost 365 dní, pak je nutné obnovení. Tím se školení dělí na základní (vstupní) a opakované. Pokud si školení necháte delší dobu propadnout, je nutné absolvovat znovu základní šklolení (2 roky propadlé aneb 3 roky od posledního školení).

Školení dělíme na 3 základní úrovně (stručné dělení):

• včetně lanového přístupu. Součástí je kompletní teoretický i praktický výcvik komplexního používání indivuduálního (osobního) zabezpečení, slaňování, výstup po laně, záchrana spolupracovníka po pádu do lana a vše uvedené v nižších úrovních školení. Varianty:
    • Doba školení 24 hodin, cena 2.800,- Kč/osoba pro Firmy na 3 dny (1 dne teorie + 2 dny praxe) více info v PDF
    • Doba školení 17 hodin cena 1.900,- Kč/osoba pro začínající OSVČ (1 den teorie samostudimu + 2 dny praxe) více info v PDF
    • Doba školení 9 hodin cena 1350,- Kč/osoba pro zkušené výškaře OSVČ (1 den teorie samostudium + 1 den praxe) více info v PDF

• bez lanového přístupu. Teoretický i praktický výcvik použití individuálního (OOPP) zabezpečení při práci na střeše, na příhradových konstrukcích, zaujmutí pracovní polohy.
  • bez použití individuálního zabezpečeni. Jen teoretické školení o práci ve výškách s použitím kolektivního zabezpečení. Vysvětlení, kdy jde o práce ve výškách a kdy je možné tyto práce provádět bez osobního zabezpečení.
    • Doba školení 1,5 hodiny, cena 2.000,- Kč/ celé školení více info v PDF

Školení na konkrétní činnosti v práci ve výškáchDále je možné provést školení jen na určité konkrétní činnosti. Vhodné například pokud pracovní pouze konají jeden nebo několik úkonů v práci ve výškách. (např. 1x měsíčně kontrola násypky na konkrétním silu).
Specifikováním této činnosti je možné potřebné školení zkrátit a tím i slevnit.

Opakované školení:

• Včetně lanového přístupu i bez lanového přístupu
    • Doba školení 2 hodiny, cena 400,- Kč
  • Platnost školení je 365 dní. Pokud je školení propadlé, zvedá se cena opakovaného školení o 50% a o 50% se prodlužuje délka školení.
  • Pokud je školení propadlé více než 2 roky (3 roky od posledního školení), je nutné absolvovat plné základní školení.

KONTAKT:     Mgr. Antonín Hlavizňa     Náměšť nad Oslavou     mobil: 604 30 31 37     e-mail: hlavizna(et)centrum.cz